38 Łemkowska Watra w Zdyni 17-19.07.2020

Mamy link do Zdyni!

Rzeczywistość, w której żyjemy, zmienia się bardzo dynamicznie, a niektóre pojęcia i zjawiska nabierają szczególnego znaczenia. Czy tego chcemy czy nie, to co było realne i odczuwalne coraz częściej przenosi się w świat wirtualny. Tegoroczna Watra po raz pierwszy też taka będzie.

Za pomocą obrazu telewizyjnego przeniesiemy Was w piękne pejzaże Łemkowszczyzny. Rozpalimy rytualne ognisko, odtworzymy przestrzeń sentymentalnych dźwięków oraz tradycyjnej łemkowskiej melodii. Porozmawiamy o sprawach istotnych dla naszej społeczności, przecież w tym roku obchodzimy 125 rocznicę urodzin Epifaniusza Drowniaka – Nikifora. Wirtualnie zajrzycie do wszystkich miejsc, które zazwyczaj odwiedzacie będąc na terenie festiwalu podczas Watry. W każdym z nich coś dla Was przygotowaliśmy. Będzie wiele współczesnych muzycznych brzmień, pokazów i konkursów.

Nie wolno się gromadzić, lecz bądźmy na łączach! Spotkajmy się w jednym miejscu i jednym czasie. Będziemy dla Was nadawać prosto ze Zdyni.

Odpowiadając na Państwa liczne zapytania, odnośnie możliwości przyjazdu na teren Watry z przykrością informujemy, iż w świetle obecnie obowiązujących przepisów będzie to niemożliwe. W tym czasie, na terenie ogrodzonym będą przebywać tylko występujący artyści, ekipy filmowe oraz obsługa. Infrastruktura naszego obiektu będzie nieczynna.