Start Wykonawcy 2016

Виконавці / Wykonawcy 2016:


 

Dollars Brothers

Przyćmienie

Nadija

Przyćmienie

Lemko-Tower

Przyćmienie

Joryj Kłoc

Przyćmienie

 


 

Лемківска ватра jest miejscem przenikania się wielu płaszczyzn artystycznych, tu folklor przeplata się z nowymi trendami w sztuce, literatura nie przeszkadza plastycznej avangardzie, a wielopokoleniowa publiczność zawsze znajduje coś dla siebie. Na pewno łączy nas muzyka, taniec i radość ze wspólnego obcowania.

Trzydniowa scena Watry tętni życiem, a raczej muzą.

Dotychczas na scenie żdyńskiego amfiteatru wystąpiło kilkaset wspaniałych amatorskich i profesjonalnych zespołów z Polski, Ukrainy, Słowacji, Serbii, Chorwacji, Rumunii, Austrii, Kanady i USA prezentujących:

- rodzimą kulturę łemkowską, m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Łemkowyna” ze Lwowa, Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” z Legnicy, Reprezentacyjny Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Łemkowyna” z Bilanki, „Łemkiwska Studenka” z Borysława, Zespół Pieśni i Tańca „Osławiany” z Mokrego, Zespół Pieśni i Tańca „Karpatianyn” z Preszowa, „Kariczka” z Komańczy, „Łemky Kyjewa” z Kijowa, „Radocyna” z Pustomytów, „Barwinok” z Kamionki, „Smerek” z Kliszowa, chór „Zoria” z Uścia Gorlickiego, „Studeńka” z Kałusza,

- w tym zespoły dziecięce, m.in: „Lemko-Tower” z Brzozy k. Gorzowa Wlkp., „Łemkiwskyj Perstenyk” z Gładyszowa, „Ruczaj” z Małastowa, „Łastiwoczka” z Przemkowa, „Wereteno” z Łosia, „Poticzok” z Kałusza, „Pannoczka” ze Lwowa, „Raczkania” z Biłoweży, „Łemczatko” z Kałusza,

- program Łemkowskiej Watry zaszczycili również: Profesjonalny Zespół Pieśni i Tańca im. H. Weriowky z Kijowa, „Hajdenjaki” z Austrii, „Werchowyna” z Edmonton (Kanada), „Karpaty” z Lipovljan (Chorwacja), „Ranok” z Bielska Podlaskiego, „Brankowe Kolo” z Serbii, Zespół Pieśni i Tańca „Sądeczanie” z Nowego Sącza, „Dubrawa” z Preszowa, „Hornat” z Koszyc, „Karpaty” z Vrbas (Serbia), „Arkan” z Przemyśla, „Horycwit” - zespół IV LO w Legnicy, zespół kozacki „Czornomor” z Odesy, „Widymo” z Sanoka, „Spiš” z Białej Nowej, „Hudacka Tajstra” z Użhorodu,

 

- cudowni artyści, m.in: Anyczka, Sofija Fedyna ze Lwowa, Bogumiła Tarasiewicz z Zielnej Góry, duet „Wyszywanka” z Koszyc, Iveta Svitkova, Anna Poraczova, Anna Servicka, Ihor Kreta z Preszowa, skrzypek Wasyl Popadiuk z Kanady, Julia Doszna z Łosia, Roman Hawran z Legnicy, artyści Teatru Akademickiego im. Łesia Kurbasa ze Lwowa, Łesia Horłycka z Tarnopola, saksofonista Mychajło Romaniak (Kanada), satyryk Mykoła Prybyło.

 

- w programie wieczornym wystąpiły gwiazdy - znakomite zespoły i artyści prezentujący współczesny łemkowski folk, rock, hip hop i wiele innych stylów w muzyce: “Orkiestra św. Mikołaja” z Lublina, “Hajdamaky” z Kijowa, Taras Czubaj, „Tartak” z Kijowa, „Ot-Vinta” z Równego, Marija Burmaka z Charkowa, „Tik” z Winnicy, „Flajzzza” z Łucka, „Horpyna” z Olsztyna, „Gorgiszeli” ze Lwowa, „DrymbaDaDzyga” z Kijowa, „Dżazowa fira” z Tarnopola, “Drewutnia” z Lublina, "Soncekliosh" z Kijowa, "Rock-H" z Zakarpacia oraz laureaci programu Must be the music zespół "LemOn".

a także: „Czeremszyna” z Czeremchy, „Serencza” z Gorlic, „Berkut” z Olsztyna,, „Flit” z Iwano-Frankowska, „Burdon” ze Lwowa, „Rusyczi” z Biłhorodu-Dnistrowskiego k. Odessy, „Pid Obłaczkom” z Kanady, „Dularowy Bratja” z Gorlic, „Klub 46” z Wrocławia, „Axel” z Gromadki, „Nadija” z Legnicy, „Oskar”, „Kapela na dobry den” z Sanoka, „ZumZbagera” ze Svidnika, „Crazy Cousins” z Ruskiego Kerestura (Serbia).

 

Nasza impreza jest również miejscem promocji młodych zespołów, które wkraczają na ścieżkę kariery muzycznej. Serdecznie zapraszamy Was do współpracy.